money-1012598_1280

Jak obniżyć opłaty związane z prowadzeniem konta firmowego?

Każda osoba prowadząca firmę i chcąca założyć dla niej oddzielny rachunek bankowy, będzie się zastanawiała, z której oferty skorzystać, żeby jej biznes wyszedł na tym jak najkorzystniej. Zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy, którzy podejmują swoją pierwszą działalność, będą szukali możliwości, które pomogłyby im znacznie obniżyć koszty związane z prowadzeniem oddzielnego rachunku. Konta firmowe warto przeanalizować pod względem kilku aspektów, żeby mieć pewność, że tanie lub nawet darmowe konto będzie spełniać nasze oczekiwania.

Konto firmowe – opłaty

Przy wyborze konta firmowego będziemy z pewnością zwracać uwagę na koszty, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku jego utworzenia. Powinniśmy zainteresować się zwłaszcza kilkoma najczęstszymi rodzajami opłat, z którymi związane jest prowadzenie rachunku firmowego.

Opłaty, z którymi musi się liczyć każdy przedsiębiorca wiążą się między innymi z: otwarciem konta i później z jego prowadzeniem, użytkowaniem karty płatniczej. Do tego dochodzą również opłaty za wypłatę gotówki w bankomacie, wyciągi z konta oraz przelewy (zarówno te, które wykonujemy w obrębie swojego oddziału oraz te do innych banków). Jeżeli chcemy obniżyć wydatki związane z kontem firmowym, powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę, aby koszt otwarcia oraz utrzymania konta był jak najniższy, a przelewy i wypłaty z bankomatów najlepiej darmowe. Niektóre banki mogą nam również zaoferować możliwość wykonywania darmowych bądź tanich przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Szukajmy też ofert, które zapewnią nam darmowe przelewy w obrębie naszego banku, a w przyszłości także możliwość kredytów, lokat, czy wszelkich innych produktów finansowych w wybranym oddziale.

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *