Jak obniżyć opłaty związane z prowadzeniem konta firmowego

Każdy, kto prowadzi firmę i chce założyć dla niego osobne konto bankowe, będzie chciał wiedzieć, z której oferty skorzystać, aby jego biznes był jak najbardziej dochodowy. Zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy zakładają własny biznes, będą szukać możliwości, które pomogą im znacząco obniżyć koszty związane z prowadzeniem odrębnego rachunku.

Jak obniżyć opłaty związane z prowadzeniem konta firmowego

Konta firmowe należy przeanalizować pod kątem kilku aspektów, aby mieć pewność, że tanie lub nawet darmowe konto spełni nasze oczekiwania.

Opłaty za konto firmowe

Wybierając konto firmowe oczywiście zwrócimy uwagę na koszty, jakie musimy ponieść przy jego tworzeniu. Powinni nas szczególnie zainteresować niektóre z najczęstszych rodzajów wydatków związanych z prowadzeniem kont firmowych.

Opłaty, które musi ponieść każdy przedsiębiorca, dotyczą: otwarcia rachunku, a następnie prowadzenia go przy użyciu karty płatniczej. Do tego dochodzą opłaty za wypłaty gotówki, wyciągi z konta i przelewy (w tym te, które wykonujemy w oddziałach i do innych banków) w bankomatach.

Dlatego chcąc obniżyć koszty związane z rachunkami firmowymi, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby koszty otwierania i prowadzenia rachunków były jak najniższe, a przelewy i wypłaty z bankomatów najlepiej darmowe. Niektóre banki mogą nam również zapewnić możliwość darmowych lub tanich przelewów do ZUS i Urzędów Podatkowych.

Poszukajmy również ofert, które mogą zapewnić nam darmowe przelewy w naszym banku, a także możliwość udzielania w przyszłości kredytów, lokat lub dowolnych innych produktów finansowych w wybranych oddziałach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *