Gdzie szukać oszczędności w firmie

Skupiając się przede wszystkim na bardzo przyziemnych czynnościach, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zacznij od wyrabiania nowych nawyków dla siebie i swoich pracowników: daj im znać, że niepracujące obecnie maszyny biurowe są wyłączone, upewnij się, że światła w pustych pokojach są wyłączone i nikt nie odkręca kranu. Mądrze korzystaj z klimatyzacji i ogrzewania. Sprawdź, czy nie ma przecieków w rurach i czy okna są szczelne. To może wydawać się drobiazgami, ale dokonanie tak małej zmiany może mieć pozytywny wpływ na Twój portfel.

Gdzie szukać oszczędności w firmie

Podstawowe opłaty, woda, gaz, telefon

Sprawdź również, czy na rynku jest korzystniejsza podaż gazu ziemnego i wody. To samo dotyczy telefonu i internetu – na rynku istnieją specjalne oferty przeznaczone dla firm, które znacznie obniżają koszty. Możesz również zapytać swoich dostawców o wszelkie promocje, bonusy i inne korzyści, które możesz uzyskać dzięki długoterminowej współpracy.

Pamiętaj, na przykład, niestabilne połączenie internetowe może mieć istotny wpływ na efektywność przesyłania różnych informacji między sobą (czy to wewnątrz firmy, czy między Tobą a Twoimi klientami). Wpłynęło to również na wizerunek firmy. Inny dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy jest również dobry dla środowiska.

W miarę możliwości staraj się wybierać faktury elektroniczne zamiast zwykłych faktur papierowych – zaoszczędzisz papier i atrament do drukarki. Jeśli musisz coś wydrukować, użyj obu stron papieru. Wyrabiaj w sobie nawyki jak oszczędzać w firmie.

Gdzie szukać oszczędności w firmie – nowoczesne technologie

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy w firmie jest korzystanie z najnowszych technologii. Okazuje się, że lepiej jest zatrudnić specjalistę, zainwestować w usługi niż w drogi sprzęt. Najlepszymi usługami w tej dziedzinie i najbardziej opłacalnymi są usługi typu cloud, czyli usługi w tak zwanej „chmurze”, która zapewnia nam wirtualną przestrzeń do przechowywania różnego typu plików, oprogramowań, kopii zapasowych itp.

W ten sposób możesz na przykład wiele dokumentów udostępniać swoim pracownikom w „chmurze”, zamiast każdemu je drukować – w ten sposób zaoszczędzisz w firmie, także na wydrukach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *