Jak znaleźć najlepsze konta bankowe

Na polskim rynku działa bardzo wiele różnych banków i innych instytucji finansowych. Większość z nich posiada swojej ofercie rachunki bankowe. Z tego wpisu dowiesz się jak znaleźć najlepsze konta bankowe. Gdzie więc ich szukać ?

Jak znaleźć najlepsze konta bankowe

Od kilku lat jesteśmy świadkami niesamowitego rozwoju nowoczesnych technologii. Wkraczają one do kolejnych obszarów naszego życia, zarówno prywatnego, jak i biznesowego. Rewolucja technologiczna nie ominęła również sektora bankowego. Banki doskonale przystosowały się do nowej gospodarki cyfrowej, czerpiąc z niej ogromne zyski.

Internet to najlepsze miejsce jak znaleźć najlepsze konta bankowe

Każdy bank działający w Polsce posiada swoją stronę internetową. Za pośrednictwem serwisu internetowego możliwe jest zakładanie nowych rachunków bankowych, oraz zarządzanie operacjami finansowymi.

Internet jest dzisiaj najlepszym miejscem na poszukiwanie najlepszych ofert bankowych. Bardzo często zdarza się, że to właśnie w sieci banki prezentują swoje najkorzystniejsze oferty. Liczne promocje i oferty specjalne są bardzo częste. Jednym z popularnych sposobów na pozyskiwanie nowych klientów w banku, jest premia finansowa, którą otrzymuje każdy nowy klient.

Bonus za założenie konta bankowego może wynosić nawet kilkaset złotych. Dlatego otwierając nowy rachunek, warto brać pod uwagę możliwość otrzymania nagrody.

Aby uruchomić nowe konto bankowe, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Większość banków oferuje dostarczenie umowy o prowadzenie rachunku bankowego do domu, przez firmę kurierską. Ogromną popularnością cieszy się także konto bankowe przez Internet bez kuriera. Można je założyć samodzielnie przy pomocy aplikacji mobilnej wybranego banku.

Czym się kierować przy wyborze konta bankowego

Kilkaset złotych dodatkowej premii jest oczywiście bardzo kuszącą zachętą do skorzystania z danej oferty, jednak nie powinno to stanowić jedynego kryterium przy wyborze banku. Co jeszcze powinniśmy brać pod uwagę ?

Po pierwsze, dostępność wybranego banku. Większość operacji można już załatwić całkowicie zdalnie, jednak od czasu, do czasu zdarzy się potrzeba wizyty w placówce bankowej. Upewnijmy się więc, że wybrany przez nas bank znajduje się w pobliżu. Nie oznacza to, że korzystamy tylko z banków, które mają swoje placówki na naszym osiedlu. Nie trzeba popadać w skrajności. Wystarczy, że bank będzie miał swoją siedzibę w odległości nie większej nić kilka kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Drugim czynnikiem przy wyborze banku powinna być już sama oferta tego banku. Jeśli interesuje nas konto osobiste, czy firmowe, zwróćmy uwagę na opłaty, które będą co miesiąc naliczane.

Najważniejsza jest oczywiście miesięczna opłata za prowadzenie rachunku, oraz za obsługę karty. Zdarzają się jednak także inne opłaty dodatkowe, np. za przelewy, czy wypłaty gotówki z bankomatu.

Ostatnią kwestią, na którą chcę zwrócić uwagę w tym artykule, jest reputacja danego banku. Na początek sprawdźmy, czy instytucja, z którą zamierzamy podpisać umowę, jest rzeczywiście bankiem, tzn. czy posiada licencję bankową. Jeśli skorzystamy z któregoś z popularnych polskich banków, takiego problemu na pewno nie będzie. Jednak trzeba także spojrzeć na inne kwestie wizerunkowe banku.

Informacje w mediach na temat problemów finansowych banku, powinny nas zniechęcić do założenia rachunku w tej instytucji. Każdy bank posiada zabezpieczenie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak procedura odzyskiwania pieniędzy w przypadku niewypłacalności banku, może być czasochłonna. Warto więc unikać niepotrzebnych komplikacji.

Jeśli planujesz otworzyć własną firmę, sprawdź, czy konto firmowe jest obowiązkowe.

Na dodatkowe pytania jak znaleźć najlepsze konta bankowe bardzo chętnie odpowiemy w komentarzach. Prosimy więc o wzięcie udziału w dyskusji pod wpisem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *