piggy-bank-970340_1280

Przegląd ofert kont firmowych

Jeżeli planujesz założyć własną firmę (bądź już takową posiadasz), to najprawdopodobniej będziesz zmuszony do uruchomienia specjalnego konta bankowego dla swojej działalności. Przy bogatej ofercie znajdującej się na rynku, wybór właściwego rachunku firmowego może okazać się wyzwaniem. Na co powinieneś zwracać uwagę przy analizowaniu poszczególnych propozycji reklamowanych przez banki? Przede wszystkim na to, jakie korzyści będzie niosło dla Ciebie uruchomienie rachunku w każdym konkretnym oddziale.

Aby ułatwić Ci przebicie się przez gąszcz ofert, postanowiliśmy wyodrębnić dla Ciebie pięć – naszym zdaniem najlepszych – kont firmowych dostępnych obecnie na rynku. Zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na koszty, które musiałby ponosić młody przedsiębiorca za użytkowanie danego konta. Zależało nam, żeby wybrać takie, które nie będą wymagały od Ciebie dużych nakładów finansowych. Nasze propozycje wraz z uwagami umieściliśmy w poniższej tabeli.

Konta firmowe – przegląd:

 

BANK

Idea Bank

mBank

Deutsche Bank

SMART Bank

ING Bank Śląski

Nazwa konta

Konto FIRMA TO JA

mBiznes Konto Komfort

Konto dbNET Biznes

SMART Biznes Konto

Konto Direct dla FIrmy

Opłaty

– bezpłatne: prowadzenie rachunku, przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, przelewy krajowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski;

– opłata za kartę: 4,99 zł na miesiąc (darmowe przy wykonaniu nią transakcji za minimum 400 zł)

bezpłatne: przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, przelewy internetowe (pierwsze 20, kolejne kosztują 1,50 zł), wypłaty gotówki z bankomatów mBank, Planet Cash, Euronet i BZW BK S.A. (prowizja za wypłaty z innych bankomatów wynosi 5 zł);

– opłata za prowadzenie rachunku firmowego wynosi 25 zł

bezpłatne: prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów na terenie Polski i zagranicą, przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, przelewy krajowe;

– opłata za kartę wynosi 3,50 zł miesięcznie (darmowa jeżeli przynajmniej raz w tym czasie użyjesz karty debetowej)

– oprocentowanie w skali roku dla kwot do 50 000 zł znajdujących się na rachunku wynosi 1%

bezpłatne: wypłaty z bankomatów na terenie Polski i zagranicą, prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, obsługa karty debetowej, nielimitowane przelewy internetowe (w tym do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego) – bezpłatne: przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash (za wypłaty z innych bankomatów bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł – pierwsza wypłata w danym miesiącu jest bezpłatna);

– prowadzenie konta: 9 zł;

– karta debetowa: 7 zł;

– przelewy krajowe: 0,90 zł.

Opłaty za prowadzenie konta i przelewy krajowe będą zniesione jeżeli wykonasz przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego, albo jeśli na Twój rachunek wpłynie minimum 2 000 zł. Opłata za kartę debetową będzie zniesiona jeżeli dokonasz nią transakcji na przynajmniej 300 zł.

Dla kogo

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, szukających konta, które gwarantuje niskie opłaty oraz wsparcie dla małych biznesów. Głównie dla młodych firm. Bank oferuje dużo promocji i różnorodne usługi dodatkowe w ramach prowadzonego konta firmowego. Dla przedsiębiorców, którzy swoimi środkami najbardziej chcieliby zarządzać za pomocą Internetu oraz dla tych, którzy dokonują liczne transakcje bezgotówkowe. Dla tych, którzy swoimi środkami chcą zarządzać wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Korzystne też dla firm chcących korzystnie lokować nadwyżki finansowe. Dla przedsiębiorców chcących mieć dostęp do swoich środków za pośrednictwem Internetu i aplikacji mobilnych.

Największe zalety

Bogata oferta przyjazna dla małych firm: pomoc przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej, w wyborze księgowości i załatwiania formalności w urzędach. Możliwość skorzystania z dobrego konta oszczędnościowego. Częste promocje i korzystne warunki. Rachunek może być prowadzony całkowicie bezpłatnie jeżeli dokonasz przynajmniej jednej płatności kartą debetową miesięcznie. Darmowo otrzymujesz również korzystne pakiety ubezpieczeń. Bezpłatne korzystanie z konta, karty debetowej oraz brak prowizji za wypłaty z bankomatów. Korzystne warunki przy zakładaniu konta oszczędnościowego dla firm. Obsługa konta będzie bezpłatna dla przedsiębiorców, którzy aktywnie korzystają z karty, opłacają ubezpieczenie oraz podatki. Bank ma bardzo nowoczesną aplikację mobilną.

Największe wady

Właściwie brak. Młode firmy mogą mieć jedynie czasami problem z uniknięciem opłaty za kartę (aby jej uniknąć trzeba wykonać transakcje za minimum 400 zł). Można wykonać jedynie 20 darmowych przelewów w ciągu miesiąca. Przelewy nie mogą być realizowane natychmiast (w czasie rzeczywistym). Brak przelewów natychmiastowych. Wysokie opłaty za polecenie zapłaty i zlecenia stałe. Będą pobierane opłaty z Twojego konta jeżeli nie będziesz często korzystać z rachunku oraz karty debetowej (9 zł i 7 zł).

Jak założyć?

Wypełnić wniosek na stronie Idea Banku:

https://www.ideabank.pl/

Poprzez stronę mBanku: https://www.mbank.pl/ Na stronie Deutsche Banku:

https://lp.deutschebank.pl/

Przez stronę SMART Banku: http://www.banksmart.pl/ Na stronie ING Bank Śląski: http://www.ingbank.pl/

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *