money-1255819_1280

Jak znaleźć najlepsze konta bankowe?

Konkurencja na rynku finansowym jest bardzo duża. Każdy bank stara się pozyskać coraz to nowych klientów, dlatego często możemy zauważyć oferty, które na pierwszy rzut oka wydadzą się nam niezwykle korzystne. Warto jednak przyjrzeć się im nieco bliżej, aby wychwycić ewentualne „haczyki” w ofercie, które później mogłyby się obrócić na naszą niekorzyść i na niekorzyść w funkcjonowaniu naszej firmy. Często może okazać się, że darmowe konto, na które się zdecydowaliśmy, nie umożliwi nam później oferty kredytowej, albo okaże się, że korzyści, które nam zaproponowano na początku będą w gruncie rzeczy niewspółmierne do innych opłat, które bank będzie od nas ściągał.

Najlepsze konta bankowe można śledzić w comiesięcznych rankingach udostępnianych w Internecie – są one stale uaktualniane. Pamiętajmy jednak, że każdy może brać pod uwagę inne kryteria podczas oceny. Dlatego najważniejsze, aby przedsiębiorca sam dokładnie przeanalizował swój przyszły biznes i odpowiedział sobie na pytanie, na czym najbardziej mu zależy jeżeli chodzi o korzyści mogące płynąc z korzystania z rachunku firmowego. Jeżeli wiesz, że specyfika działalności Twojego biznesu będzie związana z częstym wykonywaniem przelewów zewnętrznych (czy to przez Internet, czy w oddziale banku), to zwróć uwagę na wysokość prowizji, jaką naliczają sobie poszczególni przedstawiciele. Czasami bank może się reklamować, że takie przelewy można wykonywać u nich darmowo, a dopiero potem, kiedy zgłębimy szczegóły dowiemy się, że owszem – przelewy są darmowe, ale na przykład jedynie pierwsze trzy, a za pozostałe musimy już zapłacić. Jeżeli chodzi o opłaty związane z użytkowaniem karty płatniczej, to w większości przypadków uda nam się wynegocjować darmowe korzystanie z niej, jeżeli zobowiążemy się wykonywać w ciągu miesiąca transakcje na określone kwoty. W przypadku wypłat z bankomatu to banki często pobierają prowizję za wypłaty z obcych bankomatów.

Czy najtańsze konto firmowe jest najlepsze?

Pamiętaj o tym, że konto firmowe musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwać – Twoich i Twojej firmy. Nie zawsze będzie to równoznaczne z tym, że najtańsze bądź darmowe konto będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jaki pożytek będzie miał Twój biznes z tego, że bank zaoferuje Ci darmowe przelewy do wszystkich polskich banków, jeżeli przelewy będziesz wykonywać głównie międzynarodowe i w innych walutach niż złotówki? Raczej znikomy.

Jeżeli pomylisz się w wyborze odpowiedniego konta dla swojej działalności, to zawsze możesz z niego zrezygnować, tak jak z każdego innego produktu oferowanego przez bank. Aby zmniejszyć koszty w firmie i przy okazji zaoszczędzić, warto śledzić zmiany zachodzące w konkurencyjnych ofertach.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *