money-1235591_1280

Gdzie szukać oszczędności w firmie

Znaczne sumy pieniędzy można zaoszczędzić, zwracając uwagę najczęściej na bardzo prozaiczne czynności. Zacznij od wyrobienia nowych nawyków u siebie i swoich pracowników: zwracaj im uwagę na to, żeby maszyny biurowe, które nie pracują w danym momencie, były wyłączone, dopilnuj żeby gaszono światła w pustych pomieszczeniach i żeby nikt nie zostawiał odkręconego kranu. Rozsądnie korzystajcie z klimatyzacji i ogrzewania. Sprawdź, czy nie przeciekają żadne rury, oraz czy macie szczelne okna. Wydają się to być zwykłe drobiazgi, ale wprowadzenie takich drobnych zmian może odbić się korzystnie na Twoim portfelu.

Zorientuj się też, czy na rynku nie pojawiły się jakieś korzystniejsze oferty odnośnie gazu i wody. To samo tyczy się telefonów i Internetu – istnieją na rynku specjalne oferty stworzone z myślą o firmach, które znacznie zmniejszają koszty. Możesz również popytać swoich dostawców o jakieś promocje, bonusy i inne profity, które mogłyby Ci przysługiwać z racji długiej współpracy. Pamiętaj o tym, że na przykład niestabilne łącze internetowe, może się znacząco odbić na wydajności przekazywania między sobą (czy to w firmie, czy między Tobą a klientem) różnych informacji. Odbija się to także na firmowym wizerunku.

Inna dobra metoda na oszczędzanie, ma równocześnie zbawienny wpływ na środowisko. Zawsze w miarę możliwości staraj się wybierać faktury elektroniczne, a nie zwykłe papierowe – zaoszczędzisz na papierze i tuszu do drukarki. A jeżeli już musisz coś wydrukować to wykorzystuj obie strony papieru.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy w firmie jest korzystanie z najnowszych technologii. Okazuje się, że lepiej jest zatrudnić specjalistę, zainwestować w usługi niż w drogi sprzęt. Najlepszymi usługami w tej dziedzinie i najbardziej opłacalnymi są usługi typu cloud, czyli usługi w tak zwanej „chmurze”, która zapewnia nam wirtualną przestrzeń do przechowywania różnego typu plików, oprogramowań, kopii zapasowych itp. W ten sposób możesz na przykład wiele dokumentów udostępniać swoim pracownikom w „chmurze”, zamiast każdemu je drukować – w ten sposób zaoszczędzisz także na wydrukach.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *