Konto bankowe w Niemczech

Odkąd nasz kraj przystąpił do Wspólnoty Europejskiej, możemy korzystać z wielu wygodnych udogodnień. Dziś bez problemu otworzysz konto bankowe w Niemczech lub innych krajach Europy. Wystarczy dowód osobisty lub paszport oraz dostęp do internetu.

Konto bankowe w Niemczech

Konto bankowe w Niemczech

Aby otworzyć konto bankowe w banku N26 w Niemczech, wystarczy wypełnić krótki wniosek na stronie banku. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości osoby składającej wniosek. Dokonano tego w krótkim wywiadzie wideo z przedstawicielami banków.

Wywiad można przeprowadzić za pomocą smartfona lub komputera wyposażonego w kamerę internetową. Niestety personel banku weryfikujący tożsamość klienta nie mówi po polsku. Do wyboru mamy jednak kilka innych języków, w tym angielski. Do weryfikacji wystarczy podstawowa znajomość języków obcych.

Podczas rozmowy musisz potwierdzić swoje dane osobowe i pokazać kamerze swój identyfikator. System informatyczny banku odczytuje dane i porównuje je z danymi wprowadzonymi przez Ciebie we wniosku. Na koniec potwierdzisz zawarcie umowy wpisując otrzymany w SMS-ie specjalny kod. Zobacz dokładną instrukcję zakładania konta na: https://ekspert-bankowy.pl/konto-w-niemieckim-banku-n26/

Po co otwierać konto bankowe w Niemczech

Powodów, dla których warto otworzyć konto bankowe za granicą jest wiele. Od jakiegoś czasu żyjemy w dużej niepewności. Warto zadbać o swoje pieniądze, a nie odkładać wszystkie oszczędności w jednym miejscu. Choć wszystkie banki w Polsce posiadają gwarancje depozytowe, nadal istnieje wiele niedociągnięć w stabilności naszej waluty.

Zadłużony zdecydował się również na otwarcie rachunku bankowego w banku N26 w Niemczech. Aby uchronić się przed działaniami komornika, możesz przelać część środków na konto zagraniczne. Dzięki temu będziemy mogli stale korzystać z naszych pieniędzy, a długi możemy spłacać na własnych warunkach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *