Konta Bankowe Online – Ile kosztuje korzystanie z konta

Konta bankowe online

Czym są konta bankowe online

Obecnie większość banków obsługuje swoich klientów zarówno w placówkach bankowych, jak i w Internecie. Konta bankowe online to są właściwie tradycyjne rachunki osobiste lub firmowe, ale obsługiwane przy pomocy przeglądarki internetowej lub smartfona. Konto bankowe można już dzisiaj otworzyć zupełnie zdalnie, bez wychodzenia z domu. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z najbardziej popularnych jest otwieranie konta bankowego w aplikacji mobilnej. Dzięki temu z łatwością założysz konto bez kuriera, bez podpisu, i bez przelewu weryfikacyjnego. Niestety nie wszystkie banki oferują taką usługę.

Konto w aplikacji mobilnej

Najszybszym sposobem zakładania nowego konta bankowego jest skorzystanie z aplikacji bankowej. Większość użytkowników smartfonów powinna sobie bez problemu poradzić z przejściem przez cały proces zakładania rachunku bankowego w telefonie. Na początek wybieramy ofertę / bank. Jak już wspomniano powyżej, nie każdy bank oferuje zdalne zakładanie konta. Na szczęście coraz więcej banków w Polsce zdaje sobie sprawę z potencjału bankowości internetowej, i inwestują sporo zasobów w nowoczesne technologie. Po wybraniu oferty należy pobrać aplikacje wybranego banku, a następnie zarejestrować się jako nowy użytkownik. Bardzo ważne jest zweryfikowanie swojej tożsamości. W przypadku zakładania konta w bankowości mobilnej wykonujemy fotografię dokumentu tożsamości oraz twarzy. No i to w zasadzie już wszystko. Aby potwierdzić swoje dane, wpisujesz kod otrzymany w wiadomości tekstowej. Od tego momentu możesz już korzystać ze swojego nowego konta.

Ile kosztują konta bankowe online

Obsługa klientów przez Internet jest dla banku o wiele łatwiejsza i wygodniejsza. Dlatego znajdziemy na rynku tak wiele ofert darmowych kont bankowych. Często zdarza się także, że bank stawia konkretne warunki związane z danym produktem. Po spełnieniu tych warunków nasze konto będzie darmowe, ale również dodatkowo możemy liczyć na bonus finansowy. Warunkiem może być na przykład wykonanie jednej płatności mobilnej, lub skorzystanie z płatności kartą przez Internet. W taki sposób banki w pewnym sensie uczą swoich klientów nowych zachowań, i wyrabiają w nich nowe nawyki związane z korzystaniem z konta bankowego.

Jak ułatwić korzystanie z karty debetowej

Brytyjski Fin-Tech wprowadził niedawno na rynek kartę Curve. Jeśli zastanawiasz się, do czego służy karta Curve, poniżej znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie. Aplikacja mobilna służy do zarządzania kartami podpiętymi, czy może raczej przypisanymi do Curve. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz nosić w portfelu wszystkich karta debetowych czy kredytowych, które posiadasz. Jeśli chcesz użyć jednej ze swoich kart do wykonania płatności, wystarczy wskazać tę kartę w aplikacji Curve. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość płacenia w obcej walucie bez kosztów przewalutowania. W taki sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy i zyskasz więcej kontroli nad swoimi finansami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *