Jak opodatkować zarobki w Internecie

Zarabianie przez Internet staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób zarabia w Internecie, dlatego urząd skarbowy jest również zainteresowany tymi dochodami. W tym artykule dowiesz się, jak opodatkować swoje dochody w Internecie. Masz do wyboru wiele opcji, więcej informacji znajdziesz poniżej.

Jak opodatkować zarobki w Internecie

Jak opodatkować swój dochód w Internecie?

Era wolnego od podatku zarabiania pieniędzy w Internecie należy już do przeszłości. Organy podatkowe zaczynają domagać się podwyższenia podatków od dochodów z sieci. Jednak wiele osób chce wiedzieć, jak obliczyć dochody z Internetu iw jakiej formie prowadzić związane z tym czynności biznesowe. Zacznę od dobrych wieści. Aby legalnie zarabiać pieniądze w Internecie, nie musisz od razu zakładać firmy.

Jak opodatkować dochody w Internecie, działalność nierejestrowana

Ostatnio zezwolono na prowadzenie w Polsce tzw. działalności nierejestrowanej. Oznacza to, że jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą, a Twoje miesięczne dochody nie przekraczają połowy przeciętnego wynagrodzenia w kraju, nie musisz rejestrować działalności gospodarczej.

Oczywiście to rozwiązanie ma zalety i wady. Niewątpliwą zaletą tego typu działalności jest brak konieczności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Jednak osoby, które nigdzie nie pracują, nie otrzymają opieki medycznej, gdy zachorują, ani nie otrzymają zasiłku chorobowego. Dlatego ryzyko jest całkowicie ponoszone przez Ciebie.

Drugą wadą tego rozwiązania jest brak możliwości odliczenia kosztu uzyskania przychodu. Kwota, którą otrzymasz od klienta będzie podstawą do obliczenia podatku. Dlatego jeśli koszty Twojej firmy są wysokie, bardziej opłacalne będzie formalne zarejestrowanie firmy i skorzystanie ze wszystkich jej zalet.

Ci, którzy założyli pierwszą firmę, mogą również skorzystać z preferencyjnych darowizn ZUS, co znacznie obniża koszty funkcjonowania firmy. Prowadząc zarejestrowaną działalność gospodarczą nie musisz martwić się o przekroczenie limitów dochodów i ewentualną kontrolę urzędu skarbowego.

Ponadto prowadzenie legalnej firmy poprawi Twój wizerunek jako przedsiębiorcy, co pomoże Ci przyciągnąć nowych klientów.

Jeśli masz inne pytania dotyczące sposobu opodatkowania dochodów w Internecie, napisz w komentarzach poniżej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *